توزین تراز

ترازو های فروشگاهی

در گذشته فروشندگان در هنگام فروش به کمک ابزارهای گوناگون و مختلف، توزین محصولات و کالا های خود را انجام می دادند. اگر به خاطر داشته باشید در قدیم از سنگ و یا وزنه هایی برای ترازو ها استفاده می شد که این روش از دقت پایینی برخوردار بود و امکان خطا در محاسبه وجود داشت. به لطف پیشرفت تکنولوژی ترازوی های قدیمی از بازار کنار رفت و جای خود را به ترازو های دیجیتالی و امروزی داد که قابلیت و امکانات بسیاری متناسب با هر کسب و کاری را در خود جای داده است. اگر برای کسب و کار خود به دنبال خرید ترازو هستید، بهتر است تا در این مقاله با بیست آنلاین همراه باشید. ما در انتها چند نمونه از بهترین و پر فروش ترین ترازوهای فروشگاهی را به شما معرفی می کنیم. بهتر است قبل از خرید ترازو، به نسبت کسب و کاری که دارید، انتظارات خود را از ترازوی فروشگاهی شناسایی کنید تا در هنگام خرید و مواجه با انواع و اقسام مدل های موجود در بازار، سردرگم نشوید.


توزین تراز
توزین تراز
توزین تراز

حداکثر وزن قابل تحمل : یکی از ویژگی های مهم ترازو فروشگاهی، حداکثر ظرفیت توزین می باشد. در هنگام خرید ترازو فروشگاهی، به این نکته توجه داشته باشید که فروشگاه شما چه محصولاتی را قرار است وزن کشی و توزین کند.
برای مثال اگر فروشگاه میوه فروشی دارید هنگام توزین هندوانه که نسبت به دیگر میوه ها وزن بیشتری دارد، بهتر است ترازویی را انتخاب کنید که بتوانید اقلام و محصولات با وزن بالا را نیز به راحتی وزن کشی کنید بدون آنکه مشکلی برای ترازو پیش بیاید.

میزان دقت ترازو : اگر بخواهیم اهمیت دقت ترازو را برایتان به خوبی شرح دهیم، باید اینگونه گفت که اگر بهترین ترازوی فروشگاهی را هم انتخاب و خرید کنید اما دقت ترازو با کسب و کار شما همخوانی نداشته باشد، شک نکنید که در کارتان مشکلی به وجود خواهد آمد و مشتریان خود را از دست خواهید داد. ویژگی میزان دقت در ترازو، دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و امروزه ترازو هایی به بازار عرضه شده اند که میزان دقت ۱ گرمی دارند. پس در انتخاب ترازو برای کسب و کارتان با میزان دقت مناسب توجه ویژه کنید.

میزان مصرف انرژی در حال حاضر تمامی ترازوهای فروشگاهی با استفاده از برق شهری مورد استفاده قرار می گیرند و منبع اصلی تغذیه این ترازوها همان برق شهری می باشد. با این حال ترازوهایی هم هستند که در کنار منبع تغذیه برق شهری، از باتری قابل شارژ و یا باتری قلمی برای موارد خاص بتوان استفاده کرد. کاربرد این ویژگی آن زمان مشخص می شود که برق قطع شود. در این صور می توانید به کمک باتری که در ترازو تعبیه شده است، ترازو خود را تا زمان وصل شدن برق، روشن نگه دارید و بدون اختلال در سیستم فروش، با خیال راحت به فروش روزانه خود بپردازید.


ترازو دیجیتالی فروشگاهی

 از پرفروش ترین و محبوب ترین ترازو در بین انواع و اقسام ترازوهای مختلف، ترازو فروشگاهی دیجیتال می باشد. میزان ظرفیت این ترازو متغیر است که معمولا از ۳۰ کیلوگرم تا ۷۰ کیلوگرم است که این مقدار به اندازه ی خرید روتین و روزانه ی مردم می باشد. ترازوی فروشگاهی دیجیتال، خود دارای انواع مختلفی می باشد که برای اصناف گوناگون دارای امکانات منحصر به فردی است. بعضی از این ترازو ها دارای علمک و بعضی بدون علمک می باشند. بعضی از علمک دارها، دارای نمایشگر در دوطرف ترازو می باشد که هم فروشنده مقدار توزین و قیمت را مشاهده کند و هم مشتری بتواند از قیمت محصول و مقدار وزن آن با خبر شود که این مزیت باعث جلب اعتماد مشتری به فروشگاهتان می شود. بعضی دیگر از ترازوی فروشگاهی دیجیتال دارای پرینتر می باشد که می توانید در هنگام فروش محصولات، به مشتری فاکتوری از اقلام خریداری شده همراه نام کالا، وزن و قیمت را ارائه دهید.


توزین تراز

معرفی بهترین ترازو فروشگاهی

همان طور که گفته شد ترازوهای فروشگاهی تنوع بسیار زیادی دارند که بهتر است قبل از خرید، ببینید انتظارتان از یک ترازوی فروشگاهی به نسبت کسب و کارتان چیست تا در هنگام مواجه با مدل های مختلف ترازو سردرگم نشوید. بهتر است ترازویی را انتخاب و خرید کنید تا در هنگام فروش کمک دهنده ی شما باشد و در این امر باعث تسریع و راحتی فروشتان شود. برای مثال هنگامی که قصد خرید ترازو فروشگاهی را دارید، بهتر است از خود بپرسید برای کسب و کارتان چه ترازویی نیاز است؟ آیا دقت ترازو باید بالا باشد؟ آیا ترازو با صفحه لمسی برایتان مفید خواهد بود؟ آیا خرید ترازو فروشگاهی ضد آب برای کسب و کارتان مهم است؟ و سوال هایی از این قبیل که مشخص می کند چه ترازویی برای شما و کسب و کارتان لازم است. اگر کسب و کار شما طلافروشی و یا کارگاه طلا سازی می باشد، به ترازویی با دقت بیشتر از ۰.۰۱ گرم نیاز دارید، چراکه کار شما بسیار دقیق و حساس می باشد و داشتن ترازویی با دقت بالا بسیار مهم و اساسی است. یا اگر کسب و کارتان شیلات است، قطعا ترازویی برایتان مهم است که خاصیت ضد آب بودن را داشته باشد و بتوانید با وجود رطوبت و خیس شدن به راحتی با آن کار کنید. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در کنار تمام موارد ذکر شده، بودجه ای که برای خرید ترازو در نظر گرفته اید نیز تعیین کننده می باشد و از آنجایی که امروزه وجود ترازو در انواع کسب و کارها یکی از تجهیزات اساسی فروشگاه ها به شماره می رود، بهتر است بودجه ای قابل قبول برای خرید بهترین ترازو فروشگاهی کنار بگدارید. چرا که ترازو فروشگاهی می تواند برای فروشگاهتان بسیار کارآمد و کاربردی باشد و شما را در امر فروش یاری کند.