توزین تراز

تنوع در کاربرد ترازو :

 (فروشگاهی ، صنعتی ، خانگی ، زیر پایی ، فروشگاهی و آزمایشگاه )
از آن‌جایی که در برخی مشاغل اجناس بلافاصله پس از تراز شدن بسته بندی می شود بنابراین ترازوی لیبل پرینتر یکی از اصلی ترین ابزار کار خواهد بود. این نوع سیستم های وزن کشی قادرند علاوه بر اعلام وزن اطلاعات کالا شامل وزن، قیمت، نام، بارکد و .. را بر روی برچسب چاپ نمایند تا شما بتوانید محصولات را بسته بندی نمایید و از طریق لیبل درج شده بر روی آن ها تمامی اطلاعات را به صندوق ارسال نمایید. در خرید این نوع دستگاه به مواردی نظیر ارتباط با شبکه، چاپ بارکد و گارانتی محصول توجه داشته باشید.


توزین تراز
توزین تراز
توزین تراز

وزن کشی: وجود چنین دستگاهی در منزل به شخص اجازه می‌دهد روزانه وزن خود را پیگیری کند و در نتیجه زندگی سالمتری را در پیش بگیرد. ترازوهای وزن کشی امروزی دیگر تنها وزن را اندازه گیری نمی‌کنند. بلکه در کنار آن مقدار آب بدن، چربی و تراکم‎ استخوان را نیز اندازه گیری می‌کنند.

خانگی: گروهی از ترازوها دیجیتال می باشد که به شکل کاسه ای حالت معمولا تولید می گردد و برای استفاده در آشپزخانه ی منازل مورد استفاده قرار می گیرد از این رو به ترازو خانگی معروف می باشد .

ترازوی صنعتی: ترازوهای دقت ۰.۱ گرم و ۱گرم و ۱۰ گرم در این دسته ا قرار می گیرند. ترازوهای صنعتی با توجه به کاربرد اشخاص انتخاب می شوند و بعضی از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند مانند : ضد آب بودن , کفه بزرگ , داشتن علمک , دقت بالا در ظرفیت های بالا و….


ترازو جیبی دقیق

معرفی ترازو جیبی دقیق : ترازوی جیبی یک ترازوی دیجیتال گرمی با دقت فوق العاده بالا بوده که مناسب انواع مشاغلی که نیاز به وزن دقیق اجسام و… دارند می باشد.ترازو دیجیتال جیبی یکی از وسایل کاربردی و دقیق در وزن کردن اشیا است. طراحی زیبا و دقت بالای ترازو آن را برای مشاغلی مانند نقره فروشی و سایر فلزات گرانبها و زعفران و …مناسب ساخته است. ابعاد مناسب ترازو دیجیتال جیبی امکان حمل و جابجایی آنرا فراهم نموده و با دقت یک صدم گرم بهترین وسیله برای وزن کردن اجسام به صورت دقیق به شمار می رود.


توزین تراز

ترازوی کفه ای:

 ساده ترین ترازو ها از یک شاهین و دو پله (کفه ) تشکیل می شود. جسم را برای وزن کردن در یک پله و وزنه ها را در پله دیگر قرار می دهند تا شاهین به حالت تعادل درآید و وزن جسم معلوم گردد. اساس کار این ترازو ها بر قوانین اهرم است و دانشمندان عالَم اسلام ، آرای مختلفی در باره به کارگیری آن داشته اند، از جمله الیاس نصیبینی (زنده در قرن چهارم ) در رساله خود در باره ترازو ها، ویژگیهای مطلوب ترازو را برشمرده است (دوما، ج ۲، ص ۴۴۸( به مرور زمان انواع ترازو، بر اساس نوع کاربرد آنها ساخته شد، برخی از آنها عبارت اند از: قَپان ، ترازو ی آبی ، و ترازو های ترکیبی از جمله ترازو ی حکمت . این ترازو ها بسیار پیچیده تر از انواع معمولی و ساده ترازو ها بودند و پله های بیشتری داشتند که تعدادشان در پیشرفته ترین آنها به پنج پله می رسید ( رجوع کنید به ادامه مقاله ). وزن کردن اجسام در ترازو های معمولی با معلق ماندن پله ها در هوا صورت می گرفت ، اما در ترازو ی آبی ، جسم موردنظر در آب غوطه ور می شد و بر اساس )اصل ارشمیدس) وزن مخصوص آن به دست می آمد. در ترازو های ترکیبی ، وزن کردن هم در آب هم در هوا انجام پذیر بود. قپان نیز، برخلاف ترازو های دیگر، فقط یک پله داشت